Obsah

Problém s nezodpovednými osobami

Typ: ostatné
Pracovníci obce zistili, že na mieste umiestňovania lístia neznáme osoby vysypali z auta kopu smrekových konárov. Obec má však pre kroviny a konáre o 200metrov nižšie skládku drevného materiálu, určeného na štiepkovanie, čo je aj riadne označené.
Takéto umiestňovanie drevného odpadu je nezákonné a pokiaľ bude pôvodca zistený dôjde k správnemu konaniu pre porušenie zákona o ochrane prírody a zákona o odpadoch. Premiestnenie odpadu haluziny pôjde na náklady obce a v prípade zistenia pôvodcu budú tieto náklady od neho vymáhané.
V obci nikto nežiadal o povolenie na výrub smrekov. Ak máte informácie k osobám ktoré tento druh odpadu tu doviezli nahláste to na obecný úrad Jakubovany alebo na číslo 0902 350 753.

Prílohy

Vytvorené: 27. 11. 2019
Posledná aktualizácia: 27. 11. 2019 14:15
Autor: Správca webu