Obsah

Voľná kapacita pre deti v materskej škole v Jakubovanoch, od 1.septembra 2021

Typ: ostatné
Potrebujete umiestniť dieťa do materskej školy a nerobí Vám problém vodiť ho do obce Jakubovany (okr.Liptovský Mikuláš)? Máte možnosť využiť služby obecnej materskej školy, ktorá má voľnú kapacitu pre deti od dvoch rokov. V texte nižšie prinášame viac informácií.

Voľné miesta pre deti v materskej škole.

Potrebujete umiestniť dieťa do materskej školy a neprijali ho do žiadnej materskej školy, kam ste ho prihlasovali, pre naplnenú kapacitu, alebo vek?

Materská škola v Jakubovanoch ponúka pre rodičov s deťmi  voľnú kapacitu od 1.septembra 2021. V MŠ je možnosť umiestniť deti od dvoch rokov, pokiaľ vedia jesť lyžičkou a  zvládajú požiadať o potrebu ísť na sociálne zariadenie (počas odpoludňajšieho odpočinku môžu mať založenú plienku).

 

Charakteristika materskej školy:

Zriaďovateľ: Obec Jakubovany

Riaditeľka MŠ : Danica Flórová,    

Výučbu zabezpečujú s riaditeľkou aj tri pedagogické pracovníčky s vyšším vzedelaním

Prevádzka MŠ : 6,30 - 16,10 hod.

Adresa : Materská škola Jakubovany 20, 032 04 Liptovský Ondrej

Číslo telefónu :    0907 391 415

Kontakt: msjakubovany@gmail.com

Materská škola bola v roku 2020 zrekonštruovaná. Sú v nej dve učebne, dve spálne, jedáleň, telocvičňa, samostatné šatne a sociálne zariadenia pre každú triedu. Pre výučbu sú k dispozícii interaktívne tabule.

Jedná sa o dvojtriednu MŠ, keď deti sú rozdelené podľa veku a zvládnutia celodenného pobytu a základných návykov v MŠ. MŠ poskytuje celodennú výchovu a vzdelávanie, v prípade záujmu rodičov poskytuje aj poldennú formu výchovy a vzdelávania.

MŠ od 1.9.2003 plní celoslovenský projekt Školy podporujúcej zdravie. Jedlo sa pripravuje priamo v MŠ a podáva sa v školskej jedálni.

 

MŠ zabezpečuje plavecký výcvik, animoterapia- poníky, veselo s gitarou, projekt Dental alarm. Po dohode s rodičmi návštevy múzeí  a rúznych pracovných dielní v Liptovskom Mikuláši.

Deti svoje vedomosti z výučby v MŠ majú možnosť prezentovať na rôznych podujatiach v obci Jakubovany a v susedných obciach.

Z krúžkovej činnosti: anglický jazyk, náboženská výchova.

Pre rodičov je možnosť využívať telocvičňu v MŠ, pre posilňovacie cvičenia a aerobik (táto možnosť je denne podľa  pravidiel ktoré sú stanovené pre využívanie telocvične). Vstupné je dobrovoľné a slúži na zabezpečovanie cvičebného náradia a hlavne na sponzorské účely  materskej školy.

Záujemcom je možné, po telefonickej dohode, sprostredkovať obhliadku MŠ aj počas letných prázdnin.

 


Vytvorené: 15. 7. 2021
Posledná aktualizácia: 15. 7. 2021 14:44
Autor: Správca webu